"Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.” - Coco Chanel

26.06.2011

Burcu Aslan-Beach Collection

Burcu Aslan tasarımlarıyla yeni tanıştım,hepsi sade,asil ve şık..Olabildiğince az işlenmiş kumaş içeriklerinin yanısıra, az dikiş kullanmış olması ile de dikkat çekmeyi başaran tasarımlara imza atan Burcu Aslan, ‘Beach Koleksiyonu’ ile yazın tadını doyasıya çıkarmak isteyen aynı zamanda her detayı ile tarzını net ifade eden şık bayanlar için bir koleksiyon hazırladı.
‘Bodiless’ ve ‘Streamline’ ismini verdiği koleksiyonlarını destekler şekilde beden kaygısından uzak özel deri detaylı parçalardan oluşan koleksiyonun en önemli özelliği aynı ürünün her bedene hitap edebiliyor olması ve tamamına yakın bölümünde özel kesim deri detaylarının bulunması… Yaza ve plaj konseptine uygun olarak uçuş uçuş kupra ve ipeklerden oluşan ‘Beach Koleksiyon’unda renklerin tamamı naturel, soft, pudra, somon, taş rengi, beyazdan oluşuyor… Diğer koleksiyonlardan farklı olarak Galata’nın taş kaldırımlarını ve eski dokusunu anımsatan, birkaç işlem geçirilerek yapılan çok özel piliseli kumaşlar mevcut.
Her bedene olabilen uzun elbiseler, şortlar, günün her saatinden rahatlıkla kullanılabilecek özel deri detaylı atletler ve yaz akşamlarında üzerinde yok gibi hissettirecek tulumlar, bikinizin üzerine geçirdiğinizde sizi şık bir akşam yemeğine hazırlayan parçalar…buyrun..


Burcu Aslan Kimdir Peki?
 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Burcu Aslan grafik, fotoğraf, heykel, seramik gibi yan sanat dallarında dersler aldı; çeşitli karma sergilerde eserleri sergilendi. 2 yıl aksesuar tasarımı ile uğraşan, 5 yıl deri sektöründe bir firmada deri tasarımcısı olarak çalışan 1 yıldır da Burcu Aslan etiketiyle koleksiyonlar hazırlayan tasarımcının ürünleri şimdilik; Galata Building, Bebek Designer Shop, Akmerkez Pop-up Store Vol-7 ve Sakarya New'in Boutique mağazalarında satışda. 

2 yorum:

  1. mukemmel fotoğraflar canımm :)

    http://verry-merry.blogspot.com

    YanıtlaSil

yorumlarınızı bekliyorum...:)