"Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.” - Coco Chanel

10.04.2011

5 Çayı Tadında Bir Roman

Çok geç kalınmış bir post oldu bu çünkü Roman bu defilesini 26 Mart'ta gerçekleştirdi.

Roman, 2011 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nu İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda tanıttı.
Lüks tasarım çizgisiyle farklılaşan Roman, 2011 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nun 56 parçalık “Modern Romantizm” adını verdiği kısmını, mekan ve konsept anlamında en uygun yer olarak değerlendirdiği İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu binasında tanıttı. 
Suzan Toplusoy'un hazırladığı koleksiyonun defilesi, 5 çayı konsepti ile düzenlendi. .
Koleksiyonun fotoğraf çekimi, yine başkonsolosluk binasında, ünlü İtalyan moda fotoğrafçısı Stefano Galuzzi tarafından gerçekleştirildi.
 Modernizmin Romantizmle Buluşması
Roman 2011 İlkbahar/Yaz koleksiyonu toplam 300 parçadan oluşuyor. Başkonsoloslukta gerçekleşen defilede “Modern Romantizm” başlığı altında 56 parçalık bir koleksiyon sergilendi. Beyazın yanı sıra uçuk pembe ve uçuk mavinin, pudra ve krem tonlarının tercih edildiği tek parça tulumlar, uzun elbiseler, uzun etekler, 1950'lerin jakarlı takımları ve sigaret pantolonlar, drapeli krep elbiseler ve bol paça pantolonlar, defile koleksiyonunun ana hatlarını oluşturdu. Uçuşan transparan dokular ve tüyler, clutch’lar, hakiki kristal kolye ve broşlarla zenginleştirilmiş unsurlar, koleksiyonun lüks ve zarif tamamlayıcı aksesuarları olarak izleyicilerin büyük beğenisini topladı.Ben bu bluza ve eteğe bayıldım,devamı için mağazalara gidip yakından da bakmak  gerek diye düşünüyorum..buyrun..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınızı bekliyorum...:)